Робота для фрилансерів-новачків – з чого почати?

 Робота для фрилансерів-новачків – з чого почати? • 2024 • RoomRoom 2

Робота на фрилансі під час війни допомагає українцям повернути довоєнний рівень доходів та підтримувати економіку країни. Розповідаємо з чого почати новачкам.

Фриланс – з чого почати. Рекомендації для фрилансерів-початківців

Онлайн-професії сьогодні дозволяють українцям вивести свої доходи на довоєнний рівень, а то й вище. Працюючи на фрилансі, спеціалісти можуть самостійно обирати кількість годин зайнятості, займатися цікавими проєктами, виконувати поставлені завдання чи замовлення із будь-якого місця. Роботодавцям не стільки важливі вік, освіта та досвід фахівця, скільки його уміння та оперативність.

Які напрямки підійдуть для початківців?

Стати фрилансером може будь-яка людина, для цього необхідно тільки визначитися зі сферою роботи, пройти спеціальні курси або навчитися самостійно – в мережі безліч безплатних матеріалів. Сьогодні популярними напрямками на українських та міжнародних біржах є:

  • розробка сайтів;
  • графічний дизайн;
  • маркетинг у соціальних мережах (SMM);
  • програмування;
  • копірайтинг;
  • контекстна реклама;
  • переклад текстів та ін.

Перевагою цих професій є те, що почати працювати можна вже на перших етапах навчання, виконуючи нескладні завдання. Топовим фахівцем стають на практиці. Досвід багатьох фрилансерів показує, що за 6-10 місяців можна засвоїти більшість необхідних навичок й заробляти від 30 тис. грн за умови постійної зайнятості.

Де шукати роботу фрилансерам-новачкам?

Перший час, поки у вас немає клієнтської бази та репутації, пошуком проєктів доводиться займатися самостійно. Ідеальний варіант – влаштуватися на роботу у якусь компанію, де під керівництвом професіоналів можна «набивати руку», переймати їхній досвід та працювати з проєктами різних типів. Пропозиції для новачків часто розміщуються на таких ресурсах:

  1. Сайти-агрегатори вакансій. Наприклад, вакансії для фрилансерів початківців можна знайти на Jooble. Майже у всіх оголошеннях шукають фахівців для постійної роботи. Тут можна одразу надіслати роботодавцеві відгук, резюме, зв’язатися з ним за телефоном, електронній пошті.
  2. Фріланс-біржі. На таких сайтах замовники шукають людей для виконання одного
    або декількох завдань чи проєктів. Роботодавці публікують оголошення, після чого обирають найкращих серед потенційних кандидатів. Мінусом бірж є висока конкуренція та відсутність гарантій стабільного заробітку.
  3. Соціальні мережі. Підпишіться на тематичні групи, їх можна знайти за пошуком
    «робота для фрилансерів» чи назвою професії. Періодично відомі експерти у
    певних нішах публікують пропозиції співпраці у своїх соцмережах

Початківцям, які не мають стабільного доходу, не потрібно відкривати ФОП. Якщо ж такий вид зайнятості став вашим основним видом заробітку, тоді варто зареєструватися як підприємець.

На що потрібно звертати увагу під час роботи?

По-перше, необхідно облаштувати робоче місце – провести високошвидкісний інтернет, придбати комфортне комп’ютерне крісло, забрати зі стола зайві речі. Якщо з будь-яких причин ви не можете ефективно працювати дома, виходом стане відвідування коворкінгів, де можна орендувати місце навіть на місяць.

Також рекомендуємо наступне:

  • Працюйте тільки за першою передоплатою 20-50%, адже зараз в мережі є багато роботодавців-шахраїв, які не оплачують замовлення після виконання здачі.
  • Не беріть в роботу проєкти без чіткого технічного завдання через те, що замовник потім буде не один раз просити правки й витрачати ваш час безплатно.
  • Залишайте кілька годин вільного часу на випадок виникнення проблем під час виконання завдання.

Не менш важливо для фрилансера розвивати особистий бренд. Зберіть портфоліо,
заведіть сторінки у соцмережах, на фріланс-біржах та розпишіть інформацію стосовно
послуг, які ви надаєте.